patronat Eduko m

stopka m

Jak e-czytać? E-samokształcenie się nauczyciela, bibliotekarza – to tematy zajęć, które odbyły się 8 września 2017 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Baborowie.

               Warsztaty przeprowadzone przez Panią Katarzynę Pawluk, starszego kustosza Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu, towarzyszyły działaniom w ramach projektu Rozczytany Baborów – literatura źródłem inspiracji plastyczno-muzyczno-tanecznych, dofinansowanego w konkursie grantowym Opolskie EDUKO 2017.

               W spotkaniu uczestniczyli nauczyciele i bibliotekarze powiatów: głubczyckiego i raciborskiego, wzbogacając swoją wiedzę na temat nowoczesnych technologii w edukacji.

Anna Rozłucka-Jankowska
Iwona Nowak

eduko1

EdUKO2

 

     Podczas Pikniku Rodzinnego odbywającego się 03.06.2017r. w ZSP w Baborowie miał miejsce wernisaż prac plastycznych powstałych w ramach realizowanego w szkole grantu Edukacja kulturowa Opolszczyzny EDUKO 2017 - „Rozczytany Baborów – literatura źródłem inspiracji plastyczno-muzyczno-teatralnych”.

     Efekty dwóch warsztatów czytelniczego street art’u, prowadzonych przez panią Violettę Larysz-Wołek w klasach 6A i 6B, zostały zaprezentowane szerokiej publiczności.

     W plenerze można było podziwiać abstrakcje powstałe na kanwie opowiadania Barbary Kosmowskiej „Szacunek”, natomiast w holu szkoły akwarele obrazujące efekt pracy nad zadaniem „Jeżeli pisałbyś książkę o swoim życiu to jaka byłaby jej okładka?”. Prace wzbudziły spore zainteresowanie, niektóre tak się podobały, że padły nawet pytania o cenę i możliwość zakupu.

                Atmosferę podkreślał koncert tria smyczkowego „Apassionato”.

Anna Rozłucka-Jankowska
ZSP w Baborowie


 

stopka m

W ramach grantu Edukacja kulturowa Opolszczyzny EDUKO 2017 w ZSP w Baborowie realizowany jest projekt „Rozczytany Baborów – literatura źródłem inspiracji plastyczno-muzyczno-teatralnych”. Partnerem szkoły w tym przedsięwzięciu jest Stowarzyszenie „Mostowiacy” z Tłustomostów, dlatego też 05.06.2017r. uczniowie klas 6A i 6B udali się do zaprzyjaźnionej miejscowości, aby przedstawić młodszym kolegom bajki w formie kamishibai. Ciekawość dzieci sięgała zenitu, kiedy na podium zobaczyli małą drewnianą skrzyneczkę. Niedługo jednak wszystko się wyjaśniło. Na dobry początek szóstoklasiści zaprezentowali oryginalne opowiadania papierowego teatrzyku, a później pokazali efekty swojej pracy. Były to scenki opracowane na podstawie, pełnej humoru, lektury Marcina Pałasza „Sposób na Elfa”. Kolejnym etapem zajęć było wspólne tworzenie kamishibai w oparciu o znane i lubiane wierszyki Jana Brzechwy. Zgodne, zespołowe działanie przyniosło wspaniałe efekty, zwłaszcza, że początkowo przyglądający się jedynie z daleka rodzice, zachęceni przez młodych „nauczycieli” z klas szóstych, ochoczo zabrali się do wspierania swoich pociech. Na zakończenie tej części zajęć wszystkie grupy zademonstrowały rezultaty wspólnej pracy.

 

Kiedy wszyscy się już poznali gościnni „Mostowiacy” zaproponowali wspólne zabawy na świeżym powietrzu i biesiadę przy grillu. Aż szkoda było wyjeżdżać!  

Anna Rozłucka-Jankowska
Iwona Nowak
Nauczycielki ZSP w Baborowie

Tlustomosty1

Tlustomosty2

 
22358916
22606748